Séria prehier HC Lev pokračovala aj v Moskve

12.01.2012 Celý región

MOSKVA 12. januára (WEBNOVINY) - Hráči HC Lev Poprad prehrali vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade OHK Dinamo Moskva 1:4.

Domáci nastúpili bez slovenského obrancu Dominika Graňáka, ktorý je zranený.

Slovenský klub vstúpil do stretnutia lepšie, keď po prvej dvadsaťminútovke vyhrával 1:0 po presnom zásahu Tomáša Netíka. V zvyšných dvoch častiach hry však hosťujúci gólman Duba pustil za svoj chrbát štyri puky a nováčik tak zaznamenal piatu prehru v sérii.

Tréner popradských Levov Radim Rulík bol po zápase sklamaný: "Začali sme lepšie ako súper, v prvej tretine sme strelili gól. Domáci však potom pridali na rýchlosti a už sme s nimi nedokázali držať krok. V našej hre sa objavilo veľa nedostatkov."

Jeho náprotivka z domácej striedačky Olegsa Znaroksa potešil iba dosiahnutý výsledok. "V prvej polovici zápasu sme herne zlyhali. Potom sme však zabrali, začali sme bojovať a v tretej tretine sme už zápas dotiahli do víťazného konca," vyhlásil na tlačovej konferencii Lotyš, ktorý zatiaľ nepotvrdil prestupové špekulácie o posilnení ofenzívy OHK Dinamo útočníkmi Vladimirom Tarasenkom zo Sibiru Novosibirska a Michaila Anisina z Viťaza Čechov.

Výsledok - štvrtok:
OHK Dinamo Moskva - HC Lev Poprad 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 25. Komarov (Gorovikov, Tolpeko), 27. F. Novák (Soin), 45. Babenko (Komarov), 45. Volkov - 17. Netík
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Pestuchov (OHK Dinamo) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin (Rus.), Rönn (Fín.) - Aľošin, Ivanov (obaja Rus.), 3500 divákov

Zostava HC Lev: Duba - Hunkes, Mezei, Sigalet, Štrbák, G. Lewis, Mihálik, Hellström - Bartečko, J. Mikúš, Netík - Kristek, Rudolf Huna, Špirko - Fabricius, Lundberg, Sekáč - Š. Novotný, Chabada, Matai

Tatranskí vlci dostali výprask v Petrohrade

Hokejisti Tatranských vlkov podľahli aj vo štvrtkovom stretnutí Mládežníckej hokejovej ligy (MHL) tímu SKA 1946 Petrohrad na jeho ľade 1:8. Slovenské mužstvo nezopakovalo výkon zo stredajšieho zápasu proti tomu istému súperovi, v ktorom prehralo tesne 1:2. Jediný gól Tatranských vlkov zaznamenal v tretej tretine Karol Csányi, ktorý po prihrávke Jaroslava Šaršoka znižíl na priebežných 1:6.

SKA 1946 Petrohrad - Tatranskí vlci 8:1 (2:0, 2:0, 4:1)
Góly: 20. a 32. G. Berďukov, 38. a 58. Monachov, 42. a 51. Barabanov, 6. Feoktistov, 44. Kučkin - 49. Csányi

Výsledky ďalších štvrtkových duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Barys Astana - Sibir Novosibirsk 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Salavat Julajev Ufa - Avangard Omsk 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Neftechimik Nižnekamsk - Ak Bars Kazaň 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Atlant Mytišči - Torpedo Nižnij Novgorod 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
Dinamo Minsk - Metallurg Magnitogorsk 3:4 (1:1, 1:3, 1:0) - Peter Podhradský (Dinamo Minsk) 0+1